pixa lab kargo

Kargo Entegrasyonu Nedir ?

E-ticaret sitenizden veya N11, Gittigidiyor, Hepsiburada, Trendyol gibi pazaryerlerinden satışınızı gerçekleştirdikten sonra herhangi bir manuel işleme gerek  duymadan Pixa Lab paneli üzerinden anlaşmalı olduğunuz kargo şirketleri tarafından görüntülenmesi ve sipariş hareketlerinizi takip etmenizi sağlayan bir entegrasyon çeşitidir.

 

Pixa Lab ile Kargo Entegrasyonu

 

Pixa Lab ile anlaşmalı olduğunuz kargo şirketlerini entegre ettiğiniz süreçten sonra e-ticaret sitenizden veya Hepsiburada, N11, Gittigidiyor, Trendyol gibi pazaryerlerinden siparişiniz geldikten sonra toplam 3 saniyelik bir işlem ile ürününüz anlaşmalı olduğunuz kargo şirketine otomatik olarak aktarılacak ve kargo ürününüzü almak için yola çıkacaktır. Siz  de bu süreçte tek tuşla kargo etiketinizi oluşturup ürününüzü kargoya hazırlayabileceksiniz.

 

Bu süreç işletmeniz açısından oluşacak iş gücü kaybını oldukça minimum bir düzeye indirerek işlemlerinizi kolayca halletmenizi sağlayacak hem de hatalı ürün gönderme ihtimalini %99 oranında minimalize edecektir.

 

İşletme açısından en kötü olaylardan birisi de hatalı ürün gönderme sonucunda geri iade almasıdır. Bu da işletmenin itibarını hem zedeleyecek hem de e-ticaret sitenizde veya N11, Gittigidiyor, Hepsiburada, Trendyol gibi pazaryerlerinde puanlarınızı oldukça düşürecektir. Bunun sonucunda da işletme her yerden zarar etmeye başlayacaktır.

 

Bizde Pixa Lab olarak işletmelerin bu sıkıntılı süreçlerden uzak kalmasını isteyip böyle bir entegrasyon modelini size sunuyoruz.

 

Günümüzde hatalı ürün gönderim oranı %30 – %40 iken bu entegrasyon modelini kullandıktan sonra e-ticaret sitenizde veya N11, Gittigidiyor, Hepsiburada, Trendyol gibi pazaryerlerinde satışınızı gerçekleştirdikten sonra hata payınızı %1’e kadar düşürüyor. “Kargo Entegrasyonu Nedir ?” sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

 

Pixa Lab ile Kargo Entegrasyonları

 

Related Post

Leave a Comment