pazaryeri-satis

Öncelikle “Pazaryerlerinde Satışlarımı Nasıl Arttırabilirim ?” sorusuna kısa bir cevap verelim, satış oranlarını yükseltmek için bir pazar araştırması yapılmalıdır. Bir analiz raporu oluşturup hangi ürün veya hangi kategoriye talep var buna uygun bir adım atıldıktan sonra stratejiyi belirleyip satışa başlanılmalıdır.

 

İndirim

Güncel bir ürün yelpazesinde rakipleriniz tarafından çok atağa geçildiğini görüyorsanız veya satışlarınızda bir düşüş yaşadıysanız, bu satış düşüşünü durdurmak veya yükseltmek için indirim yapmanız gerekmektedir. Bu sefer o ürün çevresinde ki potansiyel müşterileri ağınıza alma olasılığınız oldukça yüksek olacaktır.

 

Promosyon

Bir ürünün yanında çok fazla revaç görmemiş bir ürünü veya o ürünün satışını daha da çok arttırmak için ufak veya büyük çaplı promosyonlar yapılabilir. Mesela 250 tl üstü alışveriş için 2. Ürüne %50 indirim gibi promosyonlar veya Kahve makinası alan yanında 500gr. Kuru Kahveci Mehmet Efendi kahvesi hediye gibi promosyonlar yapılabilir. Böylece hem müşterilerin ilgisini daha çok çekecek hemde satış oranlarınız da yükselişe geçeceksiniz.

 

Site Güvenliği

Eğer kendi sitenizden satış yapmak istiyorsanız sitenizin güvenilirliğinin yüksek olması ve bunu içeren imgelerin olması çok önemlidir. Çünkü sitenizi ziyaret eden kullanıcılar sitenin güvenirliğini düşük bulduğu zaman o siteden alışveriş yapma oranları oldukça düşecektir.

 

Video Tanıtımı

Müşterilerin tanıtım videolarını veya kurulum videolarını izlemeyi sevdiğini hepimiz biliyoruz. Video içeren bir pazaryeri bir kullanıcının %88 daha fazla zaman geçirmesini sağlar.

 

Mobil Alışveriş

Müşterilerinizin mobil alışveriş yaptığını unutmayın. Sonuçta sadece bilgisayardan değil telefon ve tabletten alışveriş yapanların yüzdesi oldukça yüksek.

Araştırmalar mobil kullanıcıların %40’ının cep telefonundan alışveriş yaptığını gösteriyor. Gençlerde ise bu oran %63’ü görmektedir.

Yani satışını arttırmak istiyorsanız mobil cihazlar için optimizasyon yapmayı ihmal etmeyin.

 

 

Ön Plan

Son olarak “Pazaryerlerinde Satışlarımı Nasıl Arttırabilirim ?” sorusuna şu şekilde bir cevap da verebiliriz; Satışınızı arttırmanın bir diğer yolu ise zaten çok satan ürünleriniz varsa eğer bunları pazaryerlerinde veya kendi sitenizde ön plana çıkarırsanız zaten satan bir ürünün daha çok kullanıcıyla bağlantıya geçmesi sonucu daha fazla satış oranları elde edebilirsiniz.

Related Post

Leave a Comment